Lily Koduleht

Lümfimassaaž näole

Lümfimassaaž on leebe ja õrnade võtetega teostatav massaaž lümfiringe stimuleerimiseks ning naha ja nahaaluskudede mõjutamiseks. Suurt tähelepanu pööratakse piirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.

Näopiirkonna manuaalne lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž annab naha väljanägemisele kiire efekti, parandades naha toonust, jumet ning vähendab silmaaluste turseid.
Lümfimassaaž aitab väljutada liigset vedelikku, toksiine, surnud rakke ning valke, mille tulemusena alanevad või kaovad tursed. Massaažiga mõjutad lümfiringet, mis tagab tervise ja heaolu ning muudad jume säravaks.

Näomassaaž

Näomassaaž on väga populaarne iluprotseduur, et aeglustada vananemisprotsesse ja saavutada nooruslikuma väljanägemisega näonahk. Näomassaaž on sama oluline ja kasulik kui kehamassaaž. Kindlasti ei ole see mitte ainult lõõgastav protseduur, vaid oluline toiming nooruslikuma ja pinguldatud näonaha saavutamiseks.

Oluline märksõna on järjepidevus. Loo näomassaažist iganädalane lõõgastav rituaal, mis maandab stressi, aitab ära hoida naha lõtvuse arengut ning taastab noorusliku särava ning pinguldatud ilme.

Bukaalne massaaž 

Bukaalset (põse) massaaži tehakse kahepoolse haardega nii põse väliselt küljelt kui ka suuõõne seestpoolt. See annab võimaluse hinnata lihaste toonust, pingeid ja fastsia ning naha elastsust kui ka limaskesta seisukorda.

Näokontuure rõhutav massaaž on pinguldav, tugevdav, taastav ja võimaldab saavutada noorendavat efekti.

Massaažitehnika põhineb kudede lokaalsel tehnikal, soodustades mikrotsirkulatsiooni protsesse ja parandades troofilisust (protsess, mis seisneb elundite või koe mahu reguleerimises).
Tänu sellele taastuvad peamised lihasgrupid – taastub näolihaste „vorm” ja see muutus on koheselt silmaga nähtav.

Kätemassaaž

Kätemassaaž sobib suurepäraselt neile, kes töötavad palju kätega, teevad tööd arvutis või kelle käed sageli “surevad” ja muutuvad tundetuks.
Massaaž leevendab valu randme, küünarvarre või käsivarre piirkonnas.

Käte massaaž mõjutab ka emotsionaalset tasandit ning aitab leevendada stressi ja depressiooni. Samuti võib täiendada artriidi, karpaalkanali sündroomi, neuropaatia ja muude haigusseisundite ravi.

Kätel on suur arv bioloogiliselt aktiivseid punkte, mis mõjutavad keha organeid. Seetõttu on kätemassaažil eeliseid peavalu leevendamisel, vereringe ja jõudluse parandamisel ning aju aktiveerimisel. Lisaks lõdvestab ja parandab see naha seisukorda.

Kinesioteipimine: nägu, kael ja dekolteepiirkond

Esteetiline teipimine on ohutu ja ka väga soodne kosmeetiline protseduur, mida kasutatakse täitesüstide alternatiivina.

Teipe kasutatakse näol, kaelal, dekolteel ehk piirkondades, kus naisi kimbutavad tursed, miimikakortsud ning erinevad vanusest tingitud muutused. „Lühidalt öeldes takistab näole paigaldatud teip harjumuspärase miimika kasutamist. See on lihasmälu treening, mis aitab parandada naha elastsust ja takistab enneaegset vananemist. Pärast protseduuri on nahk taas trimmis“! Tulemust näete juba 4-6 tunni pärast. 

Teibi tuleb nahalt eemalda  rahulikult, karvakasvamise suunas ja teise käega nahka hoides. Enne eemaldamist võib teibi teha märjaks. Nii väldid naha kahjustamist. 

Lümfihooldus koos bukaalse massaažiga

Lümfimassaaž on leebe ja õrnade võtetega teostatav massaaž lümfiringe stimuleerimiseks ning naha ja nahaaluskudede mõjutamiseks. Suurt tähelepanu pööratakse piirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.

Bukaalse (põse) suusisese massaažiga mõjutame kahepoolse massaaživõtte haardega (seest ja väljast) suuõõne erinevaid kudesid ning näo ja mälumislihaseid. Massaaži tehakse ainult ühekordselt kasutatavate kinnastega. 

Praktiseerimiseks on vajalikud töö- ja õppevahendid olemas. Praktika käigus õpitakse massaaživõtteid ja harjutatakse praktilise massaaži tegemist. Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž vähendab turseid ja lihaspingeid. Näomassaaž aitab vähendada esimesi vananemismärke, vähendab kortse ning vähendab silmaaluseid turseid.

AdobeStock_148825231_Preview-transformed

Lümfimassaaž

Massaaž on suunatud lümfiringe stimuleerimiseks. Spetsiifiline, õrn ja rütmilise survega nahaaluskoe ravimassaaž arvestab lümfisüsteemi ehitust ja talitlust. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Lümfimassaaž aitab vähendada turseid, väljutada jääkaineid organismist ja tõsta immuunsust. Massaaži abil lümfivool kiireneb, toimub organismi puhastumine. Lisaks mõjub lümfimassaaž lõdvestavalt ja aitab leevendada lihaspingeid. See massaaž on eriti vajalik peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks. Seda massaaži võiks teha ka ennetavalt, näiteks kipuvad rasedatel tihti jalad paistetama. Eriti sobilik neile, kellel esinevad lümfiringehäired ja tursed, migreen, immuunsüsteemi langus ja reumaatilised haigused. Lümfimassaaži tegemiseks ei pea olema klassikalises mõttes haige. Lümfiringe aeglustub inimesel ka magades, samuti liikumisvaeguse, kurnatuse ja ühekülgse füüsilise töö korral. Seda soodustab ka organismi jahtumine. Lümfiringe aeglustumisel kuhjub vedelik, mis rõhub kudesid ja närvilõpmeid.